
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 915 MHz |
| Interface | SPI |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.9 V |
| Max Supply Current | 12.5 mA |
| Data Rate | 50 kbps |
| Current - Receiving | 12.5 mA |
| Current - Transmitting | 30 mA |
| Output Power | 10 dBm |
| Sensitivity (dBm) | -100 dBm |
Stock: 40
Distributors
pcbx
Unit Price$3.89510
Ext.Price$3.89510
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.89510 | $3.89510 |
| 10 | $3.30115 | $33.01150 |
| 25 | $3.05529 | $76.38225 |
| 50 | $2.82774 | $141.38700 |
| 100 | $2.61716 | $261.71600 |
| 300 | $2.53292 | $759.87600 |
| 500 | $2.45138 | $1225.69000 |
| 1000 | $2.37621 | $2376.21000 |
